הצהרת נגישות


מצב תאימות

אנו ב- zug4me.com מאמינים כי האינטרנט צריך להיות זמין ונגיש לכל אחד ואחת ואנו מחויבים לספק אתר אינטרנט הנגיש לכל מי שמעוניין , ללא קשר לכל מגבלה שהיא.

בכדי שנוכל לקיים זאת, אנו שואפים לדבוק בקפדנות ככל האפשר בשירותי האינטרנט של World Wide Web (W3C) הנחיות לנגישות לתוכן אינטרנט 2.1 (WCAG 2.1) ברמת AA. הנחיות אלה מסבירות כיצד להפוך תוכן אינטרנט לנגיש לאנשים עם מגוון רחב של מגבלות. עמידה בהנחיות אלה מסייעת לנו להבטיח שהאתר נגיש לעיוורים, לליקויי ראייה או כל מוגבלות שהיא קוגניטיבית ועוד.

אתר זה משתמש בטכנולוגיות שונות שנועדו להפוך אותו לנגיש ככל האפשר בכל עת. אנו משתמשים בממשק נגישות המאפשר לאנשים עם מוגבלויות ספציפיות להתאים את ממשק המשתמש של האתר ולעצב אותו לצרכיהם האישיים.

בנוסף, האתר משתמש ביישום הפועל ברקע וממטב את רמת הנגישות שלו כל הזמן. יישום זה מתקן את ה- HTML של האתר, מתאים את הפונקציונליות וההתנהגות שלו עבור קוראי מסך המשמשים משתמשים עיוורים, ולפונקציות מקלדת המשמשות אנשים עם ליקויים מוטוריים.

דרכי התקשרות

במידה ומצאתם באתר האינטרנט שלנו מידע שאינו נגיש לרבות תמונות, מסמכים, טבלאות מצגות וכו' ו/או במידה וברצונכם לקבל מידע ו/או עזרה, הנכם מוזמנים לפנות אל מרכז התמיכה והשירות שלנו באמצעות דוא''ל admin@zug4me.com.

קורא מסך וניווט בלוח המקשים

האתר שלנו מיישם את טכניקת תכונות ARIA (יישומי אינטרנט עשירים נגישים), לצד שינויים התנהגותיים שונים, כדי להבטיח שמשתמשים עיוורים המבקרים עם קוראי מסך יוכלו לקרוא, להבין וליהנות מפונקציות האתר. ברגע שמשתמש עם קורא מסך נכנס לאתר שלנו, הוא מיד מקבל בקשה להיכנס לפרופיל קורא המסך כך שהוא יוכל לגלוש ולהפעיל את האתר ביעילות. האתר שלנו מכסה כמה מהדרישות החשובות ביותר לקורא מסך:

 • אופטימיזציה לקורא מסך: אנו מפעילים תהליך שלומד את רכיבי האתר מלמעלה למטה, כדי להבטיח תאימות מתמשכת גם בעת עדכון האתר. בתהליך זה, אנו מספקים לקוראי מסך נתונים משמעותיים באמצעות ערכת התכונות של ARIA. לדוגמה, אנו מספקים תוויות טופס מדויקות; תיאורים עבור סמלים מעשיים (סמלי מדיה חברתית, סמלי חיפוש, סמלי עגלה וכו '); הדרכת אימות עבור קלט טופס; תפקידי רכיבים כגון לחצנים, תפריטים, דו-שיחים מודאליים (חלונות קופצים) ואחרים.

  בנוסף, תהליך הרקע סורק את כל התמונות של האתר. הוא מספק תיאור מדויק ומשמעותי המבוסס על זיהוי אובייקטי תמונה כתג ALT (טקסט חלופי) עבור תמונות שאינן מתוארות. הוא גם יחלץ טקסטים המוטבעים בתוך התמונה באמצעות טכנולוגיית זיהוי תווים אופטי (זיהוי תווים אופטי). כדי להפעיל התאמות של קוראי מסך בכל עת, על המשתמשים ללחוץ רק על צירוף לוח המקשים Alt+1. משתמשי קוראי מסך מקבלים גם הודעות אוטומטיות כדי להפעיל את מצב קורא המסך ברגע שהם נכנסים לאתר האינטרנט.

  התאמות אלה תואמות לקוראי מסך פופולריים כגון JAWS, NVDA, VoiceOver ו- TalkBack.

 • אופטימיזציה לניווט במקלדת: תהליך הרקע מתאים גם את ה- HTML של האתר ומוסיף אופני פעולה שונים באמצעות קוד JavaScript כדי להפוך את האתר להפעלה באמצעות המקלדת. זה כולל את היכולת לנווט באתר באמצעות מקשי Tab ו- Shift+Tab, להפעיל נפתחות עם מקשי החצים, לסגור אותם באמצעות Esc, לחצנים מפעילים וקישורים באמצעות מקש Enter, לנווט בין רכיבי רדיו ותיבת סימון באמצעות מקשי החצים ולמלא אותם במקש הרווח או Enter.

  בנוסף, משתמשי לוח המקשים ימצאו תפריטי דילוג תוכן זמינים בכל עת על-ידי לחיצה על Alt+2, או כרכיב הראשון של האתר בעת ניווט עם לוח המקשים. תהליך הרקע מטפל גם בחלונות קופצים מופעלים על-ידי הזזת מוקד המקלדת לעברם ברגע שהם מופיעים, ולא מאפשר למוקד להיסחף החוצה.

  משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כגון "M" (תפריטים), "H" (כותרות), "F" (טפסים), "B" (לחצנים) ו- "G" (גרפיקה) כדי לעבור לרכיבים ספציפיים.

פרופילי נכות הנתמכים באתר שלנו

 • פרופיל בטוח אפילפסיה: פרופיל זה מאפשר לאנשים עם אפילפסיה להשתמש בבטחה באתר על ידי ביטול הסיכון להתקפים הנובעים אנימציות מהבהבות או מהבהבות ושילובי צבעים מסוכנים.
 • פרופיל לקוי ראייה: פרופיל זה מתאים את האתר כך שהוא נגיש לרוב ליקויי הראייה כגון ראייה משפילה, ראיית מנהרה, קטרקט, גלאוקומה ועוד.
 • פרופיל נכות קוגניטיבית: פרופיל זה מספק תכונות מסייעות שונות כדי לסייע למשתמשים עם מוגבלויות קוגניטיביות כגון אוטיזם, דיסלקציה, CVA ואחרים, להתמקד באלמנטים החיוניים ביתר קלות.
 • פרופיל ידידותי להפרעות קשב וריכוז: פרופיל זה מפחית באופן משמעותי הסחות דעת ורעש כדי לעזור לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז, והפרעות נוירו-התפתחותיות לגלוש, לקרוא ולהתמקד באלמנטים החיוניים בקלות רבה יותר.
 • פרופיל משתמשים עיוורים (קוראי מסך): פרופיל זה מתאים את אתר האינטרנט כך שיהיה תואם לקוראי מסך כגון JAWS, NVDA, VoiceOver ו- TalkBack. קורא מסך מותקן במחשב המשתמש העיוור, ואתר זה תואם לו.
 • פרופיל ניווט במקלדת (לקוי מוטורי): פרופיל זה מאפשר לאנשים עם מוגבלות מוטורית להפעיל את אתר האינטרנט באמצעות לשונית לוח המקשים, Shift+Tab והמקשים Enter. משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כגון "M" (תפריטים), "H" (כותרות), "F" (טפסים), "B" (לחצנים) ו- "G" (גרפיקה) כדי לעבור לרכיבים ספציפיים.

התאמות נוספות של ממשק משתמש, עיצוב וקריאה

 • התאמות גופנים משתמשים יכולים להגדיל ולהקטין את גודלו, לשנות את המשפחה (סוג), להתאים את המרווח, היישור, גובה הקו ועוד.
 • התאמות צבע – משתמשים יכולים לבחור פרופילי ניגודיות צבעים שונים כגון בהיר, כהה, הפוך ושחור-לבן. בנוסף, משתמשים יכולים להחליף ערכות צבעים של כותרות, טקסטים ורקעים עם למעלה משבע אפשרויות צביעה שונות.
 • אנימציות – משתמשים אפילפטיים יכולים להפסיק את כל ההנפשות הפועלות בלחיצת כפתור. הנפשות הנשלטות על-ידי הממשק כוללות סרטוני וידאו, קובצי GIF ומעברי הבהוב CSS.
 • הדגשת תוכן – משתמשים יכולים לבחור להדגיש אלמנטים חיוניים כגון קישורים וכותרות. הם יכולים גם לבחור להדגיש אלמנטים ממוקדים או מרחפים בלבד.
 • השתקת שמע – משתמשים עם התקני שמיעה עלולים להיתקל כאבי ראש או בעיות אחרות עקב השמעת שמע אוטומטית. אפשרות זו מאפשרת למשתמשים להשתיק את אתר האינטרנט כולו באופן מיידי.
 • פונקציות נוספות אנו מאפשרים למשתמשים לשנות את צבע הסמן ואת גודלו, להשתמש במצב הדפסה, להפעיל מקלדת וירטואלית, ופונקציות רבות אחרות.

טכנולוגיה מסייעת ותאימות דפדפן

אנו שואפים לתמוך בכמה שיותר דפדפנים וטכנולוגיות מסייעות, כך שהמשתמשים שלנו יוכלו לבחור את הכלים המתאימים ביותר עבורם, עם כמה שפחות מגבלות. לכן, עבדנו קשה מאוד כדי להיות מסוגל לתמוך בכל המערכות העיקריות המהוות מעל 95% מנתח השוק של המשתמשים, כולל Google Chrome, מוזילה פיירפוקס, אפל ספארי, אופרה ו- Microsoft Edge, JAWS ו- NVDA (קוראי מסך), הן עבור משתמשי Windows והן עבור משתמשי MAC.

הערות, הערות ומשוב

למרות מאמצינו הרבים לאפשר לכל אחד להתאים את האתר לצרכים שלו, ייתכנו עדיין דפים או קטעים שאינם נגישים באופן מלא, נמצאים בתהליך של נגישות, או חסרים פתרון טכנולוגי הולם כדי להפוך אותם נגישים. עם זאת, אנו משפרים ללא הרף את הנגישות שלנו, מוסיפים, מעדכנים, משפרים את האפשרויות והתכונות שלה, ומפתחים ומאמצים טכנולוגיות חדשות. כל זאת כדי להגיע לרמת הנגישות האופטימלית בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית. אם ברצונך ליצור קשר עם בעל האתר, נא לשלוח לנו מייל לכתובת הבאה: admin@zug4me.com